OTOMASYON SİSTEMİ

Sosyal ağda paylaş

KALORİMETRE OTOMASYON SİSTEMİ

 

Binalarda kullanılan ısı sayaçları farklı iletişim sistemleri ile üretilirler . Bunlar M-BUS, RF ve Optik iletişim sistemidir. Genel olarak standart üretilen tüm kalorimetreler EN1434 standardındadır ve markadan bağımsız olarak tüm otomasyon sistemlerinde , herhangi bir ek yazılım yada donanım gerektirmeden çalışırlar.

 

Kuruluşumuz tarafından geliştirilen “Payölçer Enerji Yönetim Sistemi” www.lifosokuma.com” çalışma prensibi temel olarak aşağıdaki gibidir;

 

Mevcut kalorimetreler polarite yani artı ve eksi yön olmadan karışık halde yukarıdan aşağı tek bir kabloya (2*0,8 JYY tip kabloya) paralel olarak bağlanırlar , binanın en altına yada en üstüne yerleştirilen bir konvertör ile tüm kalorimetreler sorgulanır. Sorgulama için kullanılan bu konvertör cihazından sonra ise bir GSM modem yerleştirilir. Yerleştirilen bu GSM modemin herhangi bir ek ücreti yoktur , konvertör tarafından sorgulanan kalorimetrelere ait bilgiler GSM modem tarafından anlık olarak Erciyes Teknoloji Geliştirme Bölgesindeki şirket merkezimizde bulunan GSM server a aktarılır.

 

Bina yöneticisi yada site yönetimi ;

 

doğalgaz faturasının tutarını www.lifosokuma.com adresinde kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak sisteme girmesinin hemen ardından anlık olarak sorgulanan kalorimetre verileri işlenerek ısı gider paylaşım bildirimleri oluşturulur. Bu bildirimler , email yoluyla ve yazılı olarak bina yada site yönetimine ulaştırılır.

 

Ayrıca her kullanıcıya verilen yetki çerçevesinde kendi kullanıcı adı ve şifresi ile girerek , kendine ait ödeme miktarı ve endeks bilgileri internet üzerinden görülebilir. Ayrıca kullancılar email adreslerini sisteme tanıtarak her ay paylaşım bildirimi oluşturulduktan sonra email adreslerine

bildirim belgelerini alabilirler.

 

Ayrıca bu sistemde , bina yada site yöneticisinin şifre ile girebildiği yönetim ekranı ile , bina panolarına asılacak gider bildirimleri , sayaç endeks bilgileri , abone bilgileri sorgulanabilir , abonelere ait gider bildirimleri toplu olarak yada tek tek bastırılabilir yada geçmişe dönük olarak sorgulanabilir.

 

“Payölçer Enerji Yönetim Sistemi” internet üzerinden www.lifosokuma.comadresinden site yönetimi yada aboneler tarafından her an ziyaret edilerek gider paylaşımı gerçekleştirmek yada bilgileriniz sorgulamak amacıyla kullanılabilir online bir sistemdir. Her tür sorgulama yapma imkanı site yönetimine tanınmıştır.

 

“Payölçer Enerji Yönetim Sistemi” MBUS ve RF uyumlu Lifos Isı sayaçları ile kullanılabilir. Böylece değişik tipte ve iletişim sistemine sahip sayaçlar bu sisteme dahil edilerek tek elden okuma ve gider paylaşımı gerçekleştirilmiş olur.

 

                                                                          info@lifosas.com

..................................................................................

..................................................................................

                                                                         satis@lifosas.com

..................................................................................

                                                           teknikdestek@lifosas.com

..................................................................................

Lifos Ölçü Aletleri A.Ş.  Copyright 2013

Duyurular

.....................................................................................................................................................................

           Lifos Ölçü Aletleri A.Ş.  23-26 Mayıs 2013 Ankara Sodex Fuarına Katıldı.

           Fuar fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

           Merkezi ısınma ve sıcak su yönetmeliği yayınlandı.

           Yönetmeliği okumak için tıklayınız.

           Merkezi ısıtmada ısı paylaşım cihazları zorunlu hale geldi

           Haberin detaylarını görmek için tıklayınız.

.......................................................................................................................................................................